Характеристика земельного ринку та особливостей його функціонування

Земельні ресурси — це основа народного господарства будь-якої країни. Земля виступає основним засобом виробництва, відповідно стан аграрного ринку має прямий вплив на економіку держави в цілому. Особливо актуальне дане твердження для України, де до складу земельного фонду відноситься більше 60,3 млн. га (конкретно сільськогосподарські угіддя займають площу 42,7 млн. га).

Сьогодні, як громадяни держави, так і світова спільнота очікують відкриття публічних земельних торгів, аби осягнути рівень чутливості нового земельного ринку в Україні та мати змогу спокійно будувати подальші плани щодо збуту чи купівлі ділянок сільськогосподарського призначення. Відповідно до положення закону про ринок землі, торги відбуватимуться на незалежній електронній платформі «ПроЗорро.Продажі».

Дізнатись більше корисної інформації про стан аграрного ринку в Україні можна на сторінці https://megasale.com.ua/harakterystyka-rynku-zemli-na-yaki-zminy-nam-chekaty/.

Що уявляє собою сучасний ринок землі в Україні?

Ринок землі — це особливий сегмент товарної економіки, адже раціональне використання земельних угідь сприяє не тільки їх збереженню, але й комплексному розвитку інфраструктури з обслуговування даного сектору. Наразі економіка країни знаходиться в перехідному стані, з метою вдосконалення механізмів державного регулювання ринку землі, а також задля його цивілізованого та конкуренто спроможного розвитку, влада прийняла закон № 2178-10. Можна сказати, що даним актом була закладена нова віха в розвитку національного ринку землі.

Якщо раніше при продажі чи здачі в оренду ділянки для ведення особистого сільського господарства мали місце корупційні та тіньові схеми, то новим законопроектом передбачається введення публічної та транспарентної системи обміну власністю на основі незалежного майданчика Prozorro.Sale. 

Особливість проведення торгів земельними ділянками при нових правилах

За допомогою електронної системи Prozorro.Продажі влада оперативно відходить від архаїчного та недієздатного формату проведення торгів. Проект сприяє:

  1. залученню у процес обміну нових акторів;
  2. зрівнянню усіх учасників торговельної угоди в правах користування базою даних;
  3. стимулює більших дохід та прибутковість.

Для того, аби взяти участь в онлайн аукціоні користувачеві необхідно зареєструватись в системі ПроЗорро. Порядок авторизації нескладний, ознайомитися з ним можна на сайті.