УУБ – лідер серед електронних торгівельних майданчиків в Україні

Українська універсальна біржа (УУБ) – це популярна онлайн платформа, на якій зібрані всі актуальні на даний час аукціони щодо продажу майна державної або комунальної власності. Тут продають майно державні та комунальні підприємства, а також органи місцевого самоуправління та інші структури.

Однією з переваг цієї платформи являється те, що тут ціна на товари визначається самими учасниками торгів, що роблять свої ставки. Це забезпечує формування справедливої вартості лотів.

На акредитованому майданчику УУБ можна знайти такі лоти:

 1. майно банкрутів (воно продається за заниженою ціною);
 2. нерухомість;
 3. земельні ділянки;
 4. металобрухт;
 5. деревина;
 6. автомобілі;
 7. права вимоги за кредитами;
 8. права на видобуток корисних копалин;
 9. об’єкти спиртової галузі.

Також тут можна орендувати нерухомість, земельні ділянки, транспортні засоби та залізничні вагони. Більш детально про лоти та особливості їх придбання можна дізнатися тут sale.uub.com.ua.

Як придбати необхідний лот

Для того щоб придбати цікавий лот, необхідно пройти декілька простих етапів:

 1. Обрати електронну торгівельну платформу, що має необхідний рівень акредитації в системі Прозорро.Продажі.
 2. Зареєструватися в обраній торгівельній платформі.
 3. Обрати лот та ознайомитися з його описом.
 4. Подати заявку на участь в торгах.
 5. Сплатити гарантійний внесок, який зазвичай становить від 5% до 10% від вартості лоту.
 6. Прийняти участь в аукціоні.

Варто знати, що на те, щоб зробити ставку на підвищення ціни, у кожного учасника торгів є 3 хвилини. Кожна наступна ставка не може бути менше попередньої. При йому є мінімальний крок ставки, тому кожна наступна ставка може біти більше за попередню на значення, що буде більше за цей крок, або рівне йому. Переможцем аукціону буде той, чия ставка виявиться найбільшою.

Дізнатися про те, хто саме переміг в торгах, їх організатор, учасники та спостерігачі зможуть лише після закінчення аукціону. Всі учасники після того, як зареєструються в системі для участі в торгах, отримають спеціальний кодовий номер, тому ніхто не буде знати, хто саме зробив ставку. Дані про учасників та переможця відкриються лише після закінчення торгів.

Завдяки цьому забезпечується рівність для усіх учасників, чесність та прозорість торгів. Ніхто не зможе заздалегідь домовитися чи передати хабар. Таким чином вдалося вивести із тіні значну частину угод, що раніше підписувалися на основі змови.

Переваги електронних аукціонів для покупців

Кожен користувач електронного торгівельного майданчику отримує доступ до повної бази актуальних лотів, які можна придбати. Якщо цікавого лоту не знайшлося, то користувач торгівельної біржі може оформити безкоштовну розсилку на свою електронну пошту, щоб регулярно отримувати інформацію щодо лотів, які можуть його зацікавити. Наприклад, якщо вас цікавить деревина, то дізнатися про те, як її придбати, можна тут https://sale.uub.com.ua/news/prodam-dub-kruglyak-u-zhytomyri-na-majdanchyku-prozorro-prodazhi.

Також клієнти можуть задавати питання менеджерам торгівельної платформи щодо користування сайтом та особливостей участі в аукціонах.